Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

csopvlasim 

I. turnus příměstského tábora v paraZOO (23. - 27. 7. 2018)

432 fotek 2 videa loni v létě - zobrazení
Téměř stovka dětí se zúčastnila příměstských táborů v paraZOO a zjistila, jaké je to být pečovatelem v zoologické zahradě. V rámci tábora děti nahlédly „pod pokličku“ paraZOO a léčebné části Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim, kde zjistily, že za krásou české fauny se skrývá také práce.
Příměstské tábory organizuje Podblanické ekocentrum Českého svazu ochránců přírody již od roku 2013 a od té doby se jich zúčastnilo přes 400 dětí ve věku od 7 do 15 let. Letošní příměstský tábor v paraZOO nabídl tři turnusy, které využila k trávení prázdnin téměř stovka dětí.
Pro účastníky byl přichystán nejen tradiční program v podobě práce v paraZOO a exkurze do léčebného areálu záchranné stanice u Pavlovic, ale také výlety do okolí spojené s návštěvou turisticky zajímavých míst. Mnohé děti poprvé navštívily Farní muzeum v Kondraci nebo pozorovaly Slunce ve vlašimské hvězdárně. Celkově byl kladen důraz na pobyt dětí ve venkovním prostředí a spojení trávení volného času se vzděláváním, ale také s prací. Děti se zapojily do pracovních činností ošetřovatelů zvířat a některé si vyzkoušely čištění bazénu u čápů, přípravu krmení pro zvířata, ale také méně populární činnosti jako sběr bobulí nebo vyklízení špinavých klecí. Úžasné na této části programu bývá fakt, že práce dětí přímo u zvířat bývá jejich největším zážitkem z tábora i přes skutečnost, že se jedná o práci. Děti takto pomohly jak trvale hendikepovaným zvířatům v paraZOO Vlašim, tak také zvířatům v léčení, které se po uzdravení vrátí zpět do přírody. Děti z prvního turnusu tábora dokonce mohly vypustit do volné přírody vyléčenou poštolku a straku obecnou.
Mnohým dětem se péče o zvířata a trávení času v přírodě zalíbí natolik, že se stanou mladými ochránci přírody. Ti se setkávají po celý rok v Podblanickém ekocentru na pravidelných schůzkách oddílu Včelojedi, který se schází každé pondělí od 15.30 do 17.00 hodin, a nové členy přijímají celoročně. Chcete-li pomáhat s námi, tak se přijďte nezávazně podívat na schůzku, jste srdečně zváni.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron